Loading ...
close

Nem

logo
Nemhavadaki su buharının Rutubet (nem) söylenir. Bağıl nem, belirli bir sıcaklıkta, havadaki su buharının oranı, hava, belirli bir sıcaklık tutma kapasitesine sahip olan su buharı miktarı. hava kütle hava kütlesi tutabilir su buharının miktarı, sıcaklığa bağlıdır. Hava sıcak olduğu için, fazla su tutabileceği. Düşük bağıl nem kuru olduğu anlamına gelir ve aynı zamanda yüksek nemi kalıcı kılmak için yeteneğine sahiptir.
20 ° C 'de, hava her metreküp 18 gram (buhar) su tutmak için olabilir. su 22 gram ile 25 ° C, bu değerin, en. hava sıcaklığı 25 ° C ve hava metreküp su 22 gram içerir ve nispi nem, su 11 gram dahil olmak üzere yüzde 100 olduğu takdirde, hava nem oranı% 50 ise bu vardır.
nem yüzde 100 ise, su buharlaşır artık olabilir. Çünkü kapasitelerinin son kadar doymuş hava nem. Bizim vücudun soğutma mekanizması gövdesinin deri yüzeyinden nem (ter) buharlaştırılmasından göre. bağıl nem düşük olursa olsun, nem (ter) daha buharlaşır ve daha biz soğutucu hissedeceksiniz. bağıl nem yüzde 100 olduğu zaman, biz o soğutucu hissettirmek, böylece bu durumda pratik olarak ter buharlaşma olmaz çünkü fazla ısı (gerçek sıcaklığı) hissediyorum.
hava rutubeti ısı indeksi gösterileri gerçek etkisini Brgrmay, sonuç biz ısı hissediyorum. Biz 94 ° C olduğu düşünürsek, örneğin, 40 ° C ve hissetmek ısı olarak% 30 bağıl nem, ısı 44 ° C ve% 90 bağıl nem ısı