Loading ...
close

nem kaybı

logo
 nem kaybı


 

1-kuru cilt ve burun ve boğazda mukozal astar. (Düşen deride kaşıntı, dudakların çatlaması, boğaz kuruluk, burun kanaması)
metal nesneler statik elektrik 2-artmaktadır. (Kontak zaman, herhangi bir temas)
3. Hava göründüğü gibi daha soğuk.
Soğuk algınlığı ve solunum yolu hastalıkları artar 4-sıklığı.
çatlama alçı ve ahşap döşeme büzülmesi ve bunların arasındaki açık eklemler 5-neden olur.
saldırıları, sinüs baş ağrısı, alerji ve astım 6-arttırır.
NOT: Nem ince ve böylece daha kolay akciğer salgıları boşaltmak için yardımcı olur.
Nasıl nemi artırmak için?
nemlendirici veya farklı tipte bulunurlar nemlendiriciler kullanılarak:

Sıcak (buhar buharlaştırıcı) 1-yemek bir ısıtma elemanı tarafından üretilen Bu cihaz, ısıtılmış su buharı. Avantajları: - tankında bakteri ihtimali ve küf oluşumu düşüktür. - giderici burun tıkanıklığı ve solunum yolu enfeksiyonları daha karlı. - Su, değil hava içinde minerallerin çünkü. Tank musluk suyu ile doldurulabilir. Sıcak bir buğu nemlendirici içinde musluk suyunda mineral birikimi cihazının ömrünü azaltabilir çünkü Ama distile su ile doldurarak daha iyi nemlendirici rezervuar vardır. - onları dezenfektan ve parfümler eklemek yeteneği. Dezavantajları: - Elektrik enerjisi tüketimi yüksektir. - Orada tankın içinde buhar veya sıcak su ile yanık olasılığı.
2. Soğuk (soğuk sis nemlendirici) yemek: soğuk sis teknoloji cihazları çeşitlidir:
* Nemlendirici kelebek (çark nemlendirici): Bu aygıt, omuz atmak oluşturmak üzere bir su spreyi ile döner bir disktir. Bu nedenle, su sis çıkar damlacıkları.
* Evaporatif nemlendiriciler (evaporatif nemlendirici): Sigorta cihazları tankındaki suyu emmek için. Daha sonra sigorta fitilin su buharlaşmasını neden fan ile üflenir. bağıl nemi arttıkça, nemlendirici buhar çıkışı su azaltır. Aslında, çıkış otomatik olarak ayarlanır.
* Ultrasonik nemlendirici (ultrasonik nemlendirici): kullanılmış ve sis gibi suda alanı çevresinde dağılmış ultrasonik frekans titreşimli bir metal diyafram sahiptir.
Avantajları:
- bu yanık soğuk buhar riski (özellikle çocuklar için) olduğundan oluşturmaz.
- Daha az enerji tüketimi.
Dezavantajları:
- bakteriler ve mantarlar proliferasyonu için soğuk su uygun Alanı nemlendiriciler dışında (ve hava, su odasında diğer bakteri ve zararlı maddeler harcanmış içine su damlacıklarının serin sis itibaren yayımlanır buharlaşma) su deposu bunlar sabun ve su ile her gün yıkanmalıdır böylece.
- Su serin sis mineraller (evaporatif nemlendirici hariç) havada dağılır Çünkü su tankı distile su ile doldurmak gerekir. (Aksi takdirde su içinde mineral ev ortamında toz halinde dağıtılacak)
Ultrasonik soğuk buhar nemlendirici Srvsdatryn sessiz ve sıcak yemek: unutmayın.
Not: çocuk odası ve sıcak buğu nemlendirici çocuklar soğuk olmayacak önerilir.
Not: Bazı nem Modern aletleri, dezenfektan ve su filtresi kartuşu da sert Gyrab vardır